ЗАПИС ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКА

ЗБИРАЄМОСЯ ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКА

1.Батькам необхідно обрати заклад дошкільної освіти (далі- заклад);

2.Відвідати заклад і дізнатися у директора про наявність вільних місць і умови зарахування дітей.

3.Прийом   дітей   до   закладу дошкільної освіти загального розвитку здійснюється  керівником  протягом  календарного  року на підставі:

•заяви батьків або осіб, які їх замінюють;

•медичної довідки про стан   здоров'я   дитини   з  висновком  лікаря, що  дитина  може відвідувати  заклад дошкільної освіти;

•довідки  дільничного лікаря  про  епідеміологічне  оточення;

•свідоцтва про народження.

4. Питання про відвідування закладу дошкільної освіти дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002  № 434 та затвердженого цим наказом примірного «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».

За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікарсько-консультативної комісії, у якому зазначено, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти, керівник зобов’язаний прийняти дитину до садочка.

5.Під час прийому дитини до закладу дошкільної освіти, керівник   зобов'язаний   ознайомити   батьків  або  осіб,  що  їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.

ЧИ ВАРТО СТАВАТИ В ЧЕРГУ ОДРАЗУ ПІСЛЯ НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ?

1.Не обов’язково, адже законом таке не передбачено.

2.Бажано, оскільки збільшується можливість отримати місце в дитячому садку та зекономити час, сили та нерви батьків.

ЧИ ОБОВ’ЯЗКОВО СПЛАЧУВАТИ БЛАГОДІЙНИЙ ВНЕСОК?

Виключно за бажанням батьків. Якщо цей благодійний збір намагаються нав’язати вам як обов’язковий, – це є порушенням. У такому разі можна подати скаргу до районного управління освіти. У крайньому випадку – звертатися до правоохоронних органів, адже за такі дії передбачена кримінальна відповідальність.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО МІСЦЬ НЕМАЄ?

Не влаштовуйте скандалу – зберігайте спокій та розсудливість. Для початку з’ясуйте у співробітників, з якої причини відсутнє місце, та запитайте, як вам вчинити, щоб місце все-таки з’явилося. Рекомендуємо отримати письмову відмову у прийнятті дитини до садочка. Цю відмову ви можете отримати від керівника. Зібравши всю інформацію, зверніться в управління освіти – там зобов’язані допомогти вам розібратися.