24 березня - Всеукраїнський день боротьби із туберкульозом

До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом у Великомотовилівському НВК проведено низку просвітницьких заходів.

Туберкульоз є найпоширенішою інфекцією в світі. Щорічно на туберкульоз хворіє понад 20 млн людей і помирає близько 4 млн. Це захворювання в наші дні набуває  характеру  національного лиха, досягнувши в ряді територій масштабу епідемії.

Туберкульоз - розповсюджене і у багатьох випадках летальне інфекційне захворювання.  Лікування складне і вимагає прийому декількох видів антибіотиків протягом тривалого часу. Для попередження туберкульозу потрібно перевіряти людей на наявність хвороби та проводити вакцинацію, також проводити профілактичні бесіди та просвітницьку роботу з населенням, бо однією з основних причин стрімкого поширення епідемії туберкульозу в Україні є необізнаність, непоінформованість громадян щодо шляхів уникнення захворювання на туберкульоз, важливості його своєчасного лікування та профілактики у повсякденному житті.

З метою профілактики туберкульозу медичною сестрою КлантюкО.С.та педагогом – організатором Кикою Л.М. було організовано та проведено:

21.03.2019 – роз’яснювальну бесіду «Профілактика захворювання на туберкульоз» та анкетування «Що я знаю про туберкульоз?» для учнів 9,11класів;

22.03.2019 – роз’яснювальну бесіду з переглядом презентації «Туберкульоз і наше життя» для учнів 5-11 класів;

22.03.2019 – інформаційні хвилинки для учнів початкової школи.

З метою пропаганди здорового способу життя та профілактики захворювання на туберкульоз члени учнівського самоврядування організуваликонкурс плакатів «Палінню – ні!». Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу. У 1993 році ВООЗ об’явила туберкульоз національним лихом, а день 24 березня Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом і офіційно рекомендувала стратегію DOTS як нову стратегію боротьби з хворобою. Україні, згідно з Указом Презедента України № 290 від 22 березня 2002 року, також встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається щорічно теж у 24 березня. Одним із завдань, поставлених в рамках цілей в галузі сталого розвитку на період до 2030 року, є ліквідація глобальної епідемії туберкульозу.Презентація. Фото з події.