Правила користування електрообігрівачами

З настанням холодів небезпеки при опаленні приміщення зростають багаторазово. Про це говорить щорічна статистика загорянь і нещасних випадків. Саме в осінньо-зимовий період істотно зростає число пожеж, що виникають через неправильну експлуатацію обігрівачів. Одна з головних умов, що потрібно виконати ще в процесі вибору нагрівального приладу - переконайтеся, що він вже обладнаний системою аварійного вимкнення. Якщо такий обігрівач раптом впаде на підлогу або перегріється в процесі роботи - він просто автоматично відключиться, а ви врятуєте своє житло від серйозної пожежної небезпеки.

Наступним простим правилом безпеки є правильне розміщення нагрівального приладу - його не можна ставити біля занавісок та меблів, виготовлених з дерева або вогненебезпечних матеріалів. Навіть економні інфрачервоні обігрівачі при тривалому впливі на легкозаймисті матеріали можуть досягти температури займання на відстані і спалахнути. Пам'ятайте про це.

Не можна залишати включений електрообігрівач без нагляду людини. Пам'ятайте, якщо ви залишаєте приміщення - вимкніть електроприлади.

 Не можна на обігрівальних приладах сушити білизну та одяг. Порушення призводить до легкого займання житла та інших приміщень.

Не можна пропускати провід від обігрівача під килимом, адже це може призвести до його перегрівання та перетирання, що несе за собою небезпечні наслідки. Важливим є регулярне очищення нагрівачів від пилу та сміття. Адже сторонні речовини можуть несподівано запалати.

Нагрівальні прилади небезпечно встановлювати на підставки з легкозаймистих матеріалів. А безпосередній контакт з нагрівальним приладом завжди веде до нагрівання.

Виконуйте правила безпеки і збережете життя та здоров'я близьких, а також своє майно від пожежі!Правила гасіння електрообігрівачів:

1. Обов’язково знеструміть прилад.

2. Якщо не виходить висмикнути вилку з розетки, потрібно вимкнути автомат в електрощиту.

3. Зателефонуйте 101. Навіть якщо спалах здається вам незначним, це не означає що він не переросте в справжню пожежу.

4. Після відключення мережі накрийте палаючий прилад мокрою ганчіркою або ковдрою, щоб перекрити доступ повітря до вогню.

5. Ні в якому разі не гасіть водою палаючу пластмасу - при попаданні води палаючий пластик скипає і розбризкується.

Провідний інспектор

Фастівського РС                                                                   Будовий А.В.